Barikat Siber Güvenlik Logo

Barikat Black Hat'te!

Barikat Black Hat'te! | Barikat Siber Güvenlik

Barikat Black Hat'te!

06/08/2019

Barikat Black Hat’te!

1997 yılından beri aralıksız olarak gerçekleştirilen, kamu kurumları, siber güvenlik alanında faaliyet gösteren firmalar ve siber güvenlik uzmanlarını buluşturan en geniş kapsamlı güvenlik konferansı Black Hat’e Barikat olarak, 2 arkadaşımızla birlikte katılmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Besim Altınok ve Muhammed Nacar konferansta, WTS: Scenario-Based WiFi Network Threat Simulation sunumlarında WiFi Ağ Tehdit Simülasyonu projesinden bahsedecekler. WiFi Ağ Tehdit Simülasyonu projesi, senaryo tabanlı wifi ağ güvenliği testlerini gerçekleştirmek için tasarlanmıştır ve içindeki modüller sayesinde hem kullanıcı hem de AP cihazlarını ve kablosuz IDS ve IPS cihazlarını test edebilme imkanı sağlamaktadır.

BLACK HAT KONFERANSI NEDEN ÖNEMLİ?

Black Hat konferansı, 1997 yılından günümüze kadar her sene düzenli olarak gerçekleştirilen, kamu kurumları, siber güvenlik alanında faaliyet gösteren firmalar ve siber güvenlik uzmanlarının buluştuğu en geniş kapsamlı konferans olma özelliğini taşıyor. Black Hat etkinliği bünyesinde konferans sunumları, eğitimler, siber güvenlik yöneticilerinin buluştuğu paneller, siber güvenlik firmalarınca geliştirilen en güncel güvenlik teknolojilerinin tanıtıldığı fuar, siber güvenlik uzmanları için kariyer günleri ve güvenlik uzmanları tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu siber güvenlik araçlarının tanıtımı yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaş