Barikat Siber Güvenlik Logo

Barikat 16-II : Siber Savunmanın Güçlendirilmesi Etkinliği

Barikat 16-II : Siber Savunmanın Güçlendirilmesi Etkinliği  | Barikat Siber Güvenlik

Barikat 16-II : Siber Savunmanın Güçlendirilmesi Etkinliği

03/06/2016

Her sene geniş katılım ve ilgi ile takip edilen, bilişim güvenliği alanında güncel gelişmeleri ve çözümlerimizi lider üreticiler ile birlikte aktardığımız etkinliğimiz 2 Haziran 2016'da Rixos Ankara'da gerçekleşti.

Barikat 16-II programımızın sabah oturumlarında, Siber savunmanın güçlendirilmesi için geliştirmiş olduğumuz yaklaşımlar, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun bilişim güvenliği bakış açısıyla değerlendirmeleri, SIEM teknolojisinin doğru kullanılabilmesi için çözümleri, Barikat Akademi'nin kişisel ve kurumsal kazanımları, Siber güvenlik danışmanlık ve saha hizmetleri ile istilalara nasıl müdahale edilebileceği gibi konuları gündeme taşırken, öğleden sonraki oturumlarda alanlarında lider üreticilerin güncel teknoloji ve çözümleri aktarıldı.

Etkinlik programına ek olarak, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile birlikte, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayınlanan "2016-2019 Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı" ve uluslararası siber güvenlik raporları ışığında derinlemesine değerlendirme, çıkarım ve yorumlar da aktarıldı.

Etkinliğin kapanış oturumunda, kamu kurumu ve kuruluşlardan panelistlerin katılımlarıyla gerçekleştirilen panelde, siber güvenlik projelerinin başlangıç, gelişim ve başarı durumları ile danışmanlık hizmetlerinin gerekliliği irdelendi.

Sosyal Medyada Paylaş