Barikat Siber Güvenlik Logo

İstanbul Havalimanı, ISO27001 BGYS Sertifikası'nı aldı!

İstanbul Havalimanı, ISO27001 BGYS Sertifikası'nı aldı! | Barikat Siber Güvenlik

İstanbul Havalimanı, ISO27001 BGYS Sertifikası'nı aldı!

19/02/2020

Tamamlandığında dünyanın sıfırdan yapılan ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahip havalimanı olacak olan İstanbul Havalimanı’nın işletmesini yürüten İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.’nin, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün talimatları ve şart koştuğu gereksinimler doğrultusunda ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi belgelendirme süreci başarıyla tamamlandı ve İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. belge almaya hak kazandı.

Projede bir yıla yakın bir süre içerisinde, Kuruluşun tüm kritik birimlerini içine alan; kişisel veri, uçuş operasyon ve havalimanı operasyonlarının yönetildiği bilişim sistemleri ve endüstriyel kontrol sistemlerini içerecek şekilde varlık yönetimi, risk yönetimi ve bilgi güvenliği denetimleri gibi faaliyetlerin yanında sistem ve ağ alt yapısını güçlendirme ve siber güvenlik tedbirlerini artırmaya yönelik çalışmalar tamamlandı. Ayrıca proje, dünya genelinde kabul görmüş standartlar, yönetmelikler ve havacılık sektörüne özel siber güvenlik kontrolleri dikkate alınarak Barikat tarafından havalimanına özel olarak tasarlanan siber güvenlik çerçevesini de baz alarak gerçekleştirilen ilk proje olma özelliğini de taşıyor. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında kişisel verilerin korunmasına yönelik teknik ve organizasyonel tedbirler de ele alınarak, kişisel veri yönetim sistemini oluşturmaya yönelik temeller atılmıştır.

Barikat Uyumluluk Danışmanlığı hizmetleri, kuruluşların siber güvenlik ile ilgili tabi oldukları mevzuatlara, düzenlemelere, ulusal ve uluslararası standartlara uyumluluklarını sağlamak üzere bilgi aktarımı, kuruluşlara özgü yaklaşımlarla yol gösterilmesi ve destek olunması çalışmalarını kapsamaktadır. Bu çalışmaların kuruluş ekipleri ile birlikte yürütülmesi ve çalışmalar sonrası kuruluşun bu uyumluluk yetkinliğine sahip olmasının sağlanması esastır. Bu noktada Güvenlik Analiz ve Uyumluluk Hizmetleri Birimi’mizde yürütülen uyumluluk danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Barikat Güvenlik Analiz ve Uyumluluk Hizmetleri.

Sosyal Medyada Paylaş