Barikat Siber Güvenlik Logo

Barikat, ”Güvenlik Hizmet Sağlayıcısı” Kategorisinde Lider

Barikat, ”Güvenlik Hizmet Sağlayıcısı” Kategorisinde Lider | Barikat Siber Güvenlik

Barikat, ”Güvenlik Hizmet Sağlayıcısı” Kategorisinde Lider

09/07/2019

Barikat Internet Güvenliği, Türkiye’nin bilişim liderlerini belirleyen “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2018” araştırmasında siber güvenlik alanında çözüm üreten tüm firmalarında yer aldığı “Güvenlik Hizmet Sağlayıcısı” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nın sonuçları 4 Temmuz Perşembe akşamı tarihî Grand Pera Emek Sineması’nda düzenlenen törenle açıklandı. Bu yıl yirmincisi düzenlenen Bilişim 500 Şirketi Araştırması’nda firmalar, 2018 yılı net satış gelirleri baz alınarak 48 ayrı kategoride değerlendirildi. Barikat İnternet Güvenliği, “Güvenlik Hizmet Sağlayıcısı” kategorisinde en yakın rakibiyle 20 milyon TL, şirketler grubu olarak ise 43 milyon TL fark oluşturarak elde ettiği net satış geliri ile “Güvenlik Hizmet Sağlayıcısı” alanında birincilik ödülü almaya hak kazandı.

Bu birincilikle beraber; Barikat sadece siber güvenlik alanında faaliyet göstermesine rağmen, Türkiye’nin en büyük 100 bilişim firması arasında ve “Ankara Bilişim Şirketleri İlk 10” kategorisinde yer almayı başardı. İlk 500 Bilişim Şirketinden birçoğunun 2017 USD cirolarına göre negatif büyüme sergilediği 2018 yılında ise USD bazında %24 büyüme yakalamıştır.

Ayrıca 2017 yılında Marmara bölgesinde kurumsal ve özel sektöre hizmet vermenin yanında, yurt dışında da siber güvenlik çözümleri sunmak amacıyla kurulan Barikat Bilgi Teknolojileri firması da “Güvenlik Hizmet Sağlayıcısı” listesine 5. Sıradan girerek büyük bir başarı sağladı. Aynı zamanda Barikat BT “Son 1 Yılda En Hızlı Büyüyen Bilişim Şirketi” kategorisine de 5. sıradan girip 2017 yılına göre USD ciro bazında %100’ün üzerinde bir büyüme sergilemiştir.

Sosyal Medyada Paylaş