Barikat Siber Güvenlik Logo

BARİKAT, E-Turquality® Programına Dahil Oldu!

BARİKAT, E-Turquality® Programına Dahil Oldu! | Barikat Siber Güvenlik

BARİKAT, E-Turquality® Programına Dahil Oldu!

28/03/2023

BARİKAT, E-Turquality (Bilişimin Yıldızları) logosunu kullanma hakkı kazanan ilk ve tek siber güvenlik markası oldu.

Türkiye’nin lider siber güvenlik markası BARİKAT olarak Bilişim sektöründe küresel Türk markaları oluşturma hedefiyle yürütülen E-Turquality® destek programına dahil edildik. E-Turquality® programına dahil olan ve E-Turquality (Bilişimin Yıldızları) logosunu kullanma hakkı kazanan ilk ve tek siber güvenlik markası olduk.

E-Turquality uygunluk değerlendirmelerinde BARİKAT markamız organizasyon, yönetim yapısı, stratejisiyle; pazarlama, satış, inovasyon ve marka yönetimi gibi başlıklarda bağımsız kuruluşlarca değerlendirmeye alındı. Yerli, yabancı üreticiler ve servis sağlayıcılarla oluşturduğu ekosistem incelendi. Yurt dışı ve yurt içi girişimlerle genişleme planları değerlendirildi. Kurumsal yapısına ve yıllara dönük performans ölçümlerine bakıldı. Bunların sonunda da BARİKAT markası olarak programa dahil edilmeye layık görüldük.

CEO’muz Murat Hüseyin CANDAN konuya ilişkin değerlendirmesinde, “2008 yılında küçük bir girişim olarak yola çıkan BARİKAT Siber Güvenlik bugün siber güvenliğin farklı alanlarda çalışan 11 şirketten teşkil bir siber güvenlik şirketler grubuna dönüştü. 2022 yılında Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketi olan Turkcell’in stratejik yatırımcı ortağı olmasıyla da bölgenin en büyük Siber güvenlik grubu olma hedefimize daha hızlı ulaşabilir hale geldik. Türkiye’nin yetiştirdiği iş gücü ile hem ülkemiz hem de yurtdışında faaliyette bulunduğumuz pazarlar için değer üretiyoruz, çözümler geliştiriyoruz. Türkiye siber güvenlik sektörünün küresel markası olabilmek için markalaşmanın ve marka değeri yaratmanın önemine inanıyoruz. Küresel pazarlardaki büyümemizin kazandıracağı ivme ile ülkemizdeki nitelikli istihdama ve iş gücünün yetiştirilmesine sağladığımız katkıları daha da artıracağız. Bu noktada E-Turquality® destek programına dahil olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan E-Turquality®’nin desteğini de aldıktan sonra BARİKAT markasını küresel pazarda daha iyi noktalara daha hızlı taşıyacağız. E-Turquality programına dahil olmaya özenli bir denetim ve değerlendirme süreci sonrasında hak kazandık. Tüm çalışan arkadaşlarıma bizim için çıtayı buraya taşıdıkları için teşekkür ederim.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş