Barikat Siber Güvenlik Logo

Barikat, Ali Bin Ali Teknoloji Çözümleri ile Mutabakat Bildirisi İmzaladı

Barikat, Ali Bin Ali Teknoloji Çözümleri ile Mutabakat Bildirisi İmzaladı | Barikat Siber Güvenlik

Barikat, Ali Bin Ali Teknoloji Çözümleri ile Mutabakat Bildirisi İmzaladı

23/11/2018

Katar Merkez Bankası'nın düzenlediği "5. Finans Sektörü için Bilgi Güvenliği Konferansı" (ISFS 2018) sırasında Barikat, BT sistemleri entegrasyonu konusunda uzmanlaşmış, Katar’ın saygın şirketlerinden Ali Bin Ali Teknoloji Çözümleri (ABATS) ile çeşitli siber güvenlik ürünleri, hizmetleri, danışmanlık ve eğitim hizmetlerini Katar’daki kamu kurumlarına ve özel fimalara tanıtmak ve satmak üzere, Pazar günü bir Mutabakat Bildirisi imzaladı. Sözleşme doğrultusunda, Katar'ın siber güvenlik alanında ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir şirket kurulacak.

Mutabakat Bildirisini, Ali Bin Ali Grubu Bilişim ve İletişim Teknolojileri Başkanı Sayın Mohamad A. Ebrik ve Barikat İcra Kurulu Başkanı, Sayın Murat Hüseyin Candan imzaladı.

İmzalanan Mutabakat Bildirisine göre, Barikat ve ABATS, Katar'daki özel ve kamu sektörleri için çeşitli siber güvenlik hizmetleri, çözümleri, donanım, yazılım ve destek hizmetlerinin yanı sıra eğitim hizmetleri de sunacak. Bu hizmetler, Donanım ve Yazılım, Teknik Destek Hizmetleri, Yönetilen Güvenlik Hizmetleri, Siber Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri, Sızma Testleri Hizmetleri, Eğitim Hizmetleri, Uyum ve Denetim Hizmetleri ve Güvenlik Operasyon Merkezi (7/24) Hizmetleri şeklinde olacak.

Murat Hüseyin Candan, bu Mutabakat Bildirisi ile birlikte, Barikat Akademi’nin siber güvenlik alanında farkındalık ve bilgi birikimine yardımcı olmak ve daha fazla insan kapasitesini değerlendirmek üzere Katar Devletinde eğitim ve gelişim fırsatları sunacağını söyledi.

Murat Candan, "Birçok uluslararası araştırma, siber güvenlik kaynağı açığının dünya genelinde 2021 yılına kadar 2.5 - 3.5 milyon boş pozisyona ulaşacağını bildiriyor." dedi ve "İki ülke arasındaki iyi ilişkiler, bu tür ortaklıklar ve bilgi transferi, Katar’ın Ulusal Vizyon 2030'u desteklemek üzere Katar Devleti'nin gerekli kapasite ve niteliklere sahip olmasını sağlamak için iyi bir platform oluşturacaktır. Katar'daki şirketler siber güvenlik alanında işbirliği için Türkiye gibi dost ve müttefik bir ülkeden bir Türk şirketi ile birlikte çalışmaya daha olumlu bakıyorlar." diye ekledi.

ABA Grubu Bilişim ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ebrik ise, "Bu sektörün sürekli artan önemi nedeniyle, Ali Bin Ali Teknoloji Çözümleri, büyük tecrübe ve bilgi birikimine sahip olan Barikat’ın yardımıyla, müşterilerine deneyim, profesyonellik ve güvenilirlik, lider ağ ve veri güvenliği çözümlerinin entegrasyonunun yanı sıra denetleme, danışmanlık ve mimarlık hizmetleri sunarak, siber güvenlik çözümlerini Katar’daki kamu kurumlarına ve özel fimalara sunabilmeyi hedefliyor" diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş