Barikat Siber Güvenlik Logo

Barikat Akademi CISSP Eğitimi ile İstanbul'da!

Barikat Akademi CISSP Eğitimi ile İstanbul'da! | Barikat Siber Güvenlik

Barikat Akademi CISSP Eğitimi ile İstanbul'da!

01/06/2018

25-29 Haziran 2018'de, Barikat İstanbul Ofisimizde gerçekleştireceğimiz CISSP eğitimi kayıt ve detayları için kayit@barikat.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

EĞİTİMİN AMACI VE KAPSAMI
-CISSP (Certified Information Systems Security Professional) sertifikası, bilgi güvenliği dünyasının CISO (Chief Information Security Officer) diploması sayılabilir. Güvenlik alanında derinlemesine bilgi ve deneyim, ezber yerine muhakeme yeteneği gerektiren, saygın, sahip olması ve sahipliğinin sürdürülmesi güç bir sertifikadır.
-Sertifikasyon sürecinin amacı, CISO (Chief Information Security Officer) ve bilgi güvenliği vizyonuna sahip profesyoneller yetiştirmektir. Ülkemizde, bilgi güvenliği stratejisi belirleyebilecek nitelikte profesyonel ihtiyacı her zamankinden fazladır. Bu nedenle, nitelikli, deneyimli, vizyoner, CISSP sertifikalı profesyonel sayısının artması gerekmektedir.
-Eğitim, katılımcıların ve eğitmenin iş hayatlarında yaşadıkları tecrübelerin paylaşıldığı sinerji ortamının ve iş hayatında önemli bir unsur olan networking ortamının oluşturulmasını sağlar. Eğitmen, katılımcıları, güvenlik stratejisi belirleyen/belirleyecek olan kilit profesyoneller olarak görür. Bu nedenle eğitim, bilgiyi veren-alan tarafın ya da, bilen eğitmenin-bilmeyen katılımcıların olduğu sıkıcı bir ortam değildir. Eğitim süresince ekip olarak konular değerlendirilir ve fikir alışverişinde bulunulur, tecrübeler paylaşılır. Kısacası eğitim süresinde uyuma şansınız yoktur ;)
-Eğitim süresince, toplam 8 adet CISSP alanı, sınavdaki ağırlık derecesi ve katılımcı profiline göre önceliklendirilerek işlenecektir. Ek olarak, sınava hazırlık amacıyla örnek sorular çözülecektir.

EĞİTİM İÇERİĞİ
- Security and Risk Management
- Asset Security
- Security Architecture and Engineering
- Communication and Network Security
- Identity and Access Management
- Security Assessment and Testing
- Security Operations
- Software Development Security

EĞİTİMİN DİLİ
Eğitimin konuşma dili Türkçe, yazma dili İngilizce olacaktır. CISSP sınavında başarılı olmanın ön gereksinimlerinden biri, ileri düzeyde İngilizce bilgisidir. Bu nedenle yazma dili olarak İngilizce kullanılmıştır.

EĞİTMEN: Aysun TUNCER

Sosyal Medyada Paylaş