Websense

Websense, Inc.1994'de ABD’de kurulmuş ve 1,600'dan fazla çalışana sahip bir üreticidir.  Kuruluşları son gün ataklarından ve veri hırsızlığından korumak üzere dünya çapında hizmet vermekte olan Websense; web, e-posta, mobil güvenliği ile veri sızıntısını önlemek üzere bütünleşik çözümler sunmaktadır.

1994 yılında ilk olarak NetPartner ismiyle kurulmuş olan Websense, güvenlik duvarı ve benzeri bir çok ağ güvenlik ürününün yeniden satışını gerçekleştirmekteydi. Websense, ilk yazılım ürünü olan Internet Screening System sayesinde müşterilerine web kullanıcılarını yönetebilme imkanı sağlamış oldu.

1999 yılında adını Websense olarak değiştiren firma, web kullanımı odaklı olarak yazılım geliştirmeye ve satmaya devam etti.

2004 yılında kurulan Websense Security Labs'i kuran üretici;  web tabanlı tehditlere yönelik olarak erken tespit mekanizması oluşturmak üzere yürüttüğü araştırmalarına resmilik kazandırdı.

2008 yılında, sosyal ağlardaki spam sorununu çözmeye odaklı bir teknoloji olan Defensio'yu bünyesine katan Websense, sosyal ağ güvenliğini sağlamaktaki özelliklerine yenilerini ekledi.

2013 yılında Vista Equility Partners tarafından satın alınan Websense; e-posta ve web güvenliği sağlama ile veri sızıntısı önleme teknolojilerinde başı çeken üreticilerdendir.

Websense Web Security Gateway
 
Websense Web Security Gateway

Websense Web Security Gateway; organizasyonlara en son Web 2.0 araçlarını ve uygulamalarını güvenli bir şekilde kullanmalarına olanak verirken, Web trafiğini de etkili bir şekilde korumalarına imkan sağlamaktadır. Gerçek zamanlı içerik sınıflandırma motoru sayesinde, Websense Web Security Gateway, dinamik Web trafiğini analiz eder; yeni siteleri ve dinamik içeriği anında kategorize eder; proaktif şekilde güvenlik risklerini keşfeder ve tehlikeli kötü amaçlı yazılımları engeller.

Güçlü Websense ThreatSeeker Network teknolojileri tarafından desteklenen Web Security Gateway, anonymous proxy (isimsiz vekil) sitelerini ve araçlarını, yetişkin Web içeriğini, botnet’leri, keylogger’ları, oltalama saldırılarını, casus yazılımları ve diğer pek çok güvenli olmayan içeriği engeller.

Websense güvenli Web ağ geçidi faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Web 2.0 tehditlerine karşı etkili koruma,
  • SSL dahil tüm web trafiğinin incelenebilmesi,
  • Basitleştirilmiş kontrol.


Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

E-Mail Security Gateway

Websense E-mail Security Gateway; e-posta üzerinden gelebilecek bilinen ve modern tehditlere karşı kullanıcıları korumaktadır. Ayrıca, E-mail Security Gateway çözümüyle entegre olarak gelen veri sızıntısı önleme sistemi (DLP) ile kullanıcıların bilerek veya bilmeyerek hassas veriyi kurum dışına çıkartması önlenebilir.  

Websense Data Security Suite

Websense Data Security Suite

Websense Data Security Suite; veri sızıntısı engellemesi (DLP) ürünüdür. Bu ürün, gizli verilere ne olduğunun, nereye, nasıl gönderildiğinin, nasıl kullanıldığının veya saklandığının takibatının izlenebilmesini sağlarken, veriyi kimin kullandığının ve bu verinin güvenliğini sağlamak için hangi aktivitenin yapılması gerektiğinin görülebilmesini de sağlar.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

listeye geri dön