Skybox

Skybox, 2002 yılında merkezi ABD’de kurulmuş ve dünya çapında bir çok kuruluşa hizmet vermekte olan bir üreticidir.  

Skybox Security, zafiyet ve güvenlik duvarı yapılandırmasında yapılan hatalar gibi siber riskleri bulup önceliklendiren otomatik cihazlar sağlayıp, bir kuruluşun belirlenmiş olan erişim uyumluluk konularına odaklı olarak çalışmaktadır. Skybox'ın ürünleri, herhangi bir veri açığına ya da saldırıya sebep olabilecek olan güvenlik risklerini düzenli aralıklarla izleyen bilgi güvenliği personeline yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Skybox Security; siber güvenlik için en güçlü risk analitiklerini ve güvenlik yönetimini sağlamaktadır. Skybox Security, ağın ve ağdaki zafiyetleri kullanan risklerin net bir bir şekilde görülmesi ile güvenlik duvarı yönetimini ve süregelen bir uyumluluk izlemesini kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır.

Skybox Security; risk analizinin ölçeklenebilir güvenlik bilimine öncülük etmiştir ve güvenlik risk yönetimi (Security Risk Management - SRM) pazarındaki bir çok yenilikte başı çekmektedir.

Skybox ürünleri 3 ana başlık altında incelenebilir. Bunlar:

1. Firewall Assurance

Skybox Firewall Assurance ile güvenlik duvarı kuralları optimasyonu ve geleceğe yönelik kural sağlamaları yapılabilir.

Güvenlik duvarı çoğu kurum ve kuruluşta güvenliğin ilk katmanı olmakla beraber, sayılarının artması, kurallarının karmaşıklaşmasıyla, bilinçli veya bilmeden yapılan yanlış yapılandırmalarla esas sorun kaynağı olabilmektedir. Böyle durumların tespiti saatler hatta günler sürebilecek detaylı analizler gerektirebilir.

Skybox, güvenlik duvarı denetlemelerini otomatikleştirerek bu durumların ortaya çıkmasına engel olur. Skybox ile güvenlik duvarı kuralları optimizasyonu ve geleceğe yönelik kural sağlamaları yapılabilir.

2. Network Assurance

“Skybox Network Assurance” kurum ve kuruluşların geniş ağlarıyla ilgili değerlendirme yapmalarına ve kurum ağlarının devamlılığını kontrol etmelerine ve güvenlik risklerini değerlendirmelerine imkan tanır. Ürün; ağ ve güvenlik cihazlarından gerekli yapılandırmaları toparlar ve bunlarla ilgili bir harita çıkartır. Bu harita üstünde kullanıcılar otomatik olarak rotaları ve bağlantı yollarını belirler. Ortaya çıkan bu yapı, ağ politikaları ve uyumluluk temelleri baz alınarak kontrol edilir.

3. Risk Control

“Skybox Risk Control”; ağ ve güvenlik risklerinin görsel ifadesini çıkartarak, güvenlik ve uyumluluk yöneticilerinin kritik düzeyde önemli kararları vermelerine ve sorunları çözmelerine yardımcı olur. Risk Control; mevcut sorunların çözümlerini, olası saldırı senaryolarının kurum ve kuruluşların ağında nasıl gerçekleştirilebileceğini, zafiyet, yapılandırma, tehdit ve topoloji bilgilerinin hepsini toparlayarak sağlar.

listeye geri dön