McAfee

McAfee Inc., Amerika merkezli bir güvenlik yazılımları üreticisidir. 1987 yılında John Mcafee tarafından kurulan McAfee Associates'den, John Mcafee 1994 yılında ayrılmış ancak isim babası olmayı sürdürmüştür.

2010 yılında Intel Corporation tarafından satın alınmış olan McAfee, dünya çapında bir çok sistem, ağ ve mobil cihazın güvenliğini proaktif ve güvenirliği ispatlanmış olan çözümlerle sağlamaktadır. Veri koruma, veri tabanı güvenliği, e-posta ve web güvenliği, son kullanıcı güvenliği, mobil güvenliği, ağ güvenliği, risk ve uyumluluk, SaaS, güvenlik yönetimi ve güvenlik bilgi ve olay yönetimi gibi güvenliğin bir çok alanında teknoloji geliştirmiş olan McAfee'nin güvenlik odaklı stratejisi ve donanımla güvenliği arttırılmış yaklaşımı ve eşsiz Global Threat Intelligence ağıyla, McAfee tüm müşterilerini 'güvenli' olarak tutmak amacıyla hareket etmektedir.

McAfee

1. E-mail & Web Security

McAfee Email Gateway:

mcafee-email-gateway

McAfee Email Gateway çözümleri; kurum ihtiyaçlarına göre pek çok farklı donanım alternatifi sunmaktadır.

E-posta kaynaklı güvenlik tehditlerinin çeşitliliği ve boyutu artmaya devam etmektedir. E-posta ayrıca veri kaybı için birincil vektördür. McAfee Email Gateway; kapsamlı tehdit koruması, veri kaybı önlemesi (DLP), şifreleme ve detaylı raporlama özelliklerine sahiptir.

McAfee Web Gateway:

mcafee-web-gateway
Web 2.0 tehditlerini yok etmek için proaktif web güvenliği:

Web kullanımı Web 2.0 teknolojilerinin daha fazla kullanılmasıyla artarken, web 2.0 la gelen tehditlerde aynı oranda artmaktadır. McAfee WebGateway güvenli Web 2.0 erişimini sağlarken Web güvenliği hakimiyeti de arttırmaktadır.

2. Data Protection

McAfee; Data Protection ürünlerinin en sık kullananları aşağıdaki şekilde listenebilir.

Ürünlerin tamamıyla ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

McAfee Device Control:

Kurum ağında taşınabilir medyaların kullanımının düzenlenmesi sağlamaktadır

McAfee Endpoint Encryption:

Güçlü şifreleme ve sağlam erişim kontrolü kullanarak veri kaybını önlemeye yardımcı olmaktadır.

McAfee Host Data Loss Prevention:

Hassas verilerin son kullanıcı bilgisayarlarından sızmasını önlemeye yardımcı olmaktadır.

3. EndPoint Protection

McAfee son kullanıcı bilgisayarı güvenliğini sağlamak üzere Endpoint Protection ürünlerini sunmaktadır. Bu ürünlerle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

4. Network Security

Kurum ağlarının güvenliğini sağlamak üzere McAfee Networj Security (Ağ Güvenliği) çözümlerii sunmaktadır. Bu çözümler 3 ana başlık altında listelenebilir:

4.1 Firewall

4.1.1. McAfee Firewall Enterprise (Sidewinder):

mcafee-firewall-enterprise-sidewinder
McAfee Firewall Enterprise, McAfee’nin Sidewinder ürününü satın alarak geliştirdiği ürünüdür.

4.1.2. McAfee Next Generation Firewall (StoneSoft):

McAfee, yeni nesil güvenlik duvarı teknolojilerinde daha güçlü ilerlemek için StoneSoft’un güvenlik duvarını satın almış ve bu ürünü geliştirmeye başlamıştır. McAfee Firewall Enterprise’a göre yeni nesil güvenlik duvarı tarafında daha yetenekli olan bu ürün, artık McAfee tarafından geliştirilecektir.

4.2. Network Behavior Analysis:

McAfee Network Behavior Analysis mevcut ağ verilerini, dizinlerdeki kimlik ve rol bilgilerini değerlendirerek ağlar ve sistemler arasında etkin kullanıcı erişim ve davranış görülebilirliği sağlar.

4.3. Network Security Platforms:

McAfee saldırı tespit ve engelleme sistemleri irili ufaklı bir çok ağda yüksek seviyede koruma sağlamaktadır.

5. Diğer Ürünler

McAfee’nin pek çok teknolojide pek çok güvenlik çözümü bulunmaktadır. Üreticinin diğer ürünleriyle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

listeye geri dön