Biz Kimiz

Barikat, ağ ve bilgi güvenliği alanına odaklı bir şirket olarak 2008 yılında Ankara'da kurulmuştur. Bilişim alanında pek çok ilki hayata geçirmiş olan Barikat ekibinin güvenlik sektöründeki deneyimleri uzun yıllara dayanmaktadır.

Yurtdışındaki pek çok üreticinin Türkiye temsilciliğini yürütmekte olan Barikat, bu temsilcilikleri stratejik ortaklıklarla birleştirerek kalıcı işbirliklerine ve başarılara imza atmaktadır. Barikat ekibi, birlikte çalıştığı üreticilerin çözümlerine ek olarak, ihtiyaca göre geliştirdiği özel teknolojik hizmetlerle bütünleşik çözümler üretmektedir.

Rekabet yerine sürdürülebilir işbirliklerini güçlendirme amacıyla çalışmayı ilke edinen Barikat, ağ ve bilgi güvenliği alanında son kullanıcının ihtiyaç duyabileceği her türlü ürün ve çözüm odaklı hizmeti sağlamakta, satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri bizzat vermekte; ve piyasada başarısını, uzmanlığını ve yeterliliğini kanıtlamış bütünleştirici firmalarla kurmuş olduğu iş ortaklıkları sayesinde, son kullanıcıya doğrudan satış yapmak yerine, belirlediği ihtiyaçları en doğru kanallara yönlendirmektedir.

Barikat, ekibinin ve süreçlerinin performans ve gelişimlerini, sağlıklı verilerle, doğru metod ve sistemlerle ölçmekte; bu ölçüm sonuçlarını planlı ve sürekli bir iyileştirme yönünde değerlendirmektedir. Barikat yönetimi, eğitim ardından gelen sertifikasyona dayalı ve süreklilik kazandırılmış personel eğitimini, başarının anahtarı olarak görmektedir.

Barikat, ağ ve bilgi güvenliği alanında 40’ı aşkın uzman kadrosunun bu kalite prensipleri doğrultusunda oluşturduğu tecrübeleri en doğru şekilde değerlendirerek, sürekli değişim ve gelişimlerin yaşandığı bu pazarda geleceğin teknolojilerine dönük adımlar atmaya ve sektörün ön saflarında ilerlemeye devam edecektir.