Barikat'tan Haberler

Barikat 2015 Gerçekleşti - 19.12.2014

Barikat’ın 17 Aralık’ta gerçekleştirdiği ‘Barikat 2015’ etkinliğinde pek çok kurum ve kuruluştan değerli katılımcılar ağırlandı. Katılımın yoğun olduğu etkinliğin, öğleden önceki kısmında; Barikat çağrı merkezine iletilen taleplere dayalı istatistiksel veriler, etkili güvenliğin nasıl sağlanabileceğine dair öneriler, Barikat’ın Yeni Nesil Güvenlik Yaklaşımı ile kurumların güvenlik sorunlarına nasıl çözümler sunduğu gibi konulara değinildi. Etkinliğin birinci bölümünde metodolojik bir yaklaşımla güvenliğin tesadüf olmadığı vurgulandı.

Öğleden sonraki sunumlar ‘Teknik Oturum’ ve ‘Yöneticilere Yönelik’ olmak üzere iki ayrı salonda eş zamanlı olarak sürdü. Yöneticilere Yönelik olan bölümde küresel verilere dayalı Verizon Veri Sızıntısı Değerlendirme Raporu, Target’a yönelik gerçekleşen saldırıdan edinilmesi gerekli dersler ve Yeni Nesil Güvenlik Yaklaşımı’nın bu olayı nasıl engelleyebileceği, Bilgi Teknolojileri yöneticilerinin bilişim güvenliğini uluslararası standartlarda nasıl yönetmeleri gerektiği ve SOME’lerin nasıl kurulması ve işletilmesi gerektiğiyle ilgili farklı bakış açıları gibi çeşitli konular işlendi.

Eş zamanlı olarak ilerleyen Teknik oturumlarda ise, Barikat’ın gerçekleştirdiği güvenlik testlerinde sık karşılaşılan beş kritik güvenlik açığı, siber saldırılara karşı alınan önlemlerin nasıl değerlendirilebileceği, bilişim güvenliği operasyonlarının nasıl yürütülmesi gerektiği ve 2015 yılında kurumları bekleyen tehditler ve gelişmeler güncel olaylar ışığında irdelendi.

Etkinlik, Barikat’ın çözüm ortağı olan çeşitli yurtdışı merkezli üreticilerin üst düzey yöneticilerinin katıldığı panel ile son buldu. Panelde bilişim güvenliği sektörünün gelişimi, üreticilerin yatırımları ve sektörel bakış açıları ile 2015 vizyonları konuşuldu.

 

Etkinlik haberleri, fotoğraf ve sunumlar için etkinlik sayfamız güncellenecektir.

listeye geri dön