Barikat'tan Haberler

Barikat 2015 - II Etkinliği Ankara'da Gerçekleşti - 04.06.2015

Barikat’ın 17 Aralık’ta gerçekleştirdiği ‘’Barikat 2015 I’’ etkinliğinin ikinci ayağı olan ‘’Barikat 2015 II – Güvenliğin Temelleri’’ etkinliğinde yine pek çok kurum ve kuruluştan değerli katılımcılar ağırlandı.

Katılımın yoğun olduğu etkinliğin öğleden önceki kısmında; Güvenliğin Temelleri, 100% güvenliğin gerçekten sağlanıp sağlanamayacağı, bütüncül güvenlik sisteminin bilgi güvenliğini sağlamada ne kadar etkili olabileceği gibi konulara değinildi.

İzleyen sunumlarda ise; yapılan güvenlik hatalarının nasıl ciddi sonuçlar doğurabileceği örneklenirken, saldırgan bakış açısıyla güvenlik önlemlerinin nasıl olması gerektiği vurgulandı. Ayrıca, pek çok sistemde saldırıların aslında tespit edilmediği gibi önemli noktalara dikkat çekildi. Tüm bunlara ek olarak, takip eden sunumlarda, bilgi güvenliği sağlamada insan faktörünün önemli rollerinin tek bir kişi ve rolden oluşmadığı; birçok farklı roller olduğu, bilgi güvenliğindeki farklı rollerle ilgili yürütülen uluslararası çalışmalar ile Barikat’ın bu konuda yaptığı siber güvenlik iş gücü raporundan bahsedildi.

İlerleyen sunumlarda, Barikat’ın sunduğu bir hizmet olan Merkezi Gözlem Hizmeti (MGH) sayesinde hedefli saldırıları inceleyerek, Barikat Güvenlik Kontrolleriyle bu saldırıların nasıl önlenebileceği, Barikat çağrı merkezine iletilen taleplere dayalı istatistiksel veriler ve Barikat ekibinin sahada karşılaştığı güvenlik sorunları irdelendi.

Etkinliğin öğleden sonraki sunumlarında ise Barikat’ın çözüm ortaklarından olan; Picus, Check Point, Intel Security ve F5 gibi üreticiler yeni teknolojileri tanıttı.

Etkinlik sunumları için etkinlik sayfamızı takip ediniz...

listeye geri dön