SSL VPN

Kurum personelleri kurum dışında oldukları zamanlarda da e-posta, elektronik belge yönetimi vb. kurum kaynaklarına erişim sağlamak isteyebilir.

Bu kişilerin kurum kaynaklarına güvenli, hızlı ve de kolay erişimini sağlamak üzere kullanılabilecek en uygun çözümlerin başında SSL VPN teknolojisi gelmektedir.

Sanal özel alan ağı (Virtual Private Network - VPN); ağlara uzaktan güvenli erişim sağlamaya yarayan teknolojidir. SSL VPN ise; kullanıcının işletim sisteminden bağımsız olarak standard bir Internet tarayıcısı üzerinden, yani herhangi bir araca ihtiyaç duymadan, kolaylıkla VPN bağlantısı yapılmasını sağlayan bir çözümdür.

SSL VPN teknolojisi; https protokolü üzerinden çalıştığı için, diğer VPN teknolojilerine oranla daha esnektir ve kullanımı kolaydır.

SSL VPN kullanımıyla, kuruma özel uygulamaların kullanımını tüm dünyaya açmak yerine sadece VPN yapan kurum personelinin özelinde hizmetine açma imkanı sunulmaktadır. Bu sayede, VPN üzerinden erişilen uygulamaların güvenliği kolayca arttırılmış olur.

Bu Hizmet Kapsamında Çalışılan İş Ortakları