Güvenlik Duvarı

Bir güvenlik duvarı; veri ya da kaynaklara yetkisiz erişimi engellemekte ve farklı öncelik ve özelliklere sahip ağları (Intranet, Internet vb.) izole etmekte kullanılan donanım ya da yazılım halindeki ağ cihazlarıdır.

Tıpkı binaları yangınlardan korumakta ya da yangını tek bir yere hapsetmekte kullanılan ateş duvarları gibi, bir Internet güvenlik duvarı da sisteminizi istenmeyen veri ve virüslerden korunmakta kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
Bir güvenlik duvarı; veri ya da kaynaklara yetkisiz erişimi engellemekte ve farklı öncelik ve özelliklere sahip ağları (Intranet, Internet...vb) izole etmekte kullanılan donanım ya da yazılım halindeki ağ cihazlarıdır.
Güvenlik duvarları; saldırganlar, Truva atları, virüsler, solucanlar, ya da kötücül yazılım gibi tehditlere karşı korunmada güvenliğin ilk ve olmazsa olmaz adımı olarak nitelendirilmektedir.
Bir güvenlik duvarı, sistem yöneticisinin, dış dünya ile yönetilmekte olan ağ arasındaki kaynaklara erişim kontrolünü o kaynaklara ve kaynaklardan yapılan trafiği izleyerek yapar.

Bir Güvenlik Duvarı Yönetiminde Yapılması Önemli Olan Tavsiyeler için Lütfen Tıklayınız.

 

Bu Hizmet Kapsamında Çalışılan İş Ortakları